Danûk Cafe

Turgut Özal Bulvarı Öğretmen Evi Yanı 1611 sokak No 3 BATMAN Merkez / Batman
Ücretli
Bugün 1 , Haziran ayında 5 ve toplamda 639 ayrı kişi ziyaret etti.

Tanıtım Videosu

Tüm Yorumlar

Danûk Cafe

Turgut Özal Bulvarı Öğretmen Evi Yanı 1611 sokak No 3 BATMAN

Danûk Cafe


Danuk yazın buğday hasadından sonra her ailenin kendi ihtiyacı kadar hazırladığı buğdaylar, büyük kazanlarda kaynatılır ve daha sonra çadırların ya da bezlerin üzerine serilerek kurumaya bırakılır. Kuruyan danûk daha sonra değirmende ya da elde öğütülür iriliğine göre pilavlık ve çiğ köftelik diye ayrılır.

Danûk Kürtlerin en kadim geleneklerinden biridir. Kürtler için en önemli gereksinim yıllık buğday ihtiyacının karşılanmasıdır. Bir evde danûk yapıldı mı artık o aile rahatlar diğer ihtiyaçlarını çok fazla dert etmez. Danûk sadece buğday hasadından sonra yapılmaz çocuklar diş çıkardığı zaman da danûk yapılıp tabak tabak komşulara ikram edilir. Çocukluğumuzun en güzel anıları danûk bekleme zamanıydı. Bir yerde danûk yapıldı mı çocuklar evden bir tabak kapar danûk başında beklerdi. Danûk kaynadıktan sonra bereketli olsun diye çocuklara birer tabak verilirdi. Sıcak danûk afiyetle tüketilirdi.

Danuk tarihi bazı kaynaklarda Nuh tufanına kadar dayandırılır. Kaynaklara göre Hz. Nuh ve beraberindekiler Tufandan sonra ilk olarak danûk kaynatarak karınlarını doyurmuşlardır. O günden sonra gelenek olarak günümüze kadar varlığını devam ettirmiştir.
Danûk sosyal hayatın en temel öğesi olarak karşımıza çıkıyor.Yüzyıllardır varlığını devam ettirebilmesi tarihsel önemini gücünü göstermektedir.Nasıl ki bir ağacın kökleri ne kadar derinlere uzanırsa gövdesi,dalları o kadar yükseğe çıkabiliyorsa toplumlar da geçmişlerine ne derece sahip çıkarlarsa medeniyette o derece gelişebilir.

Danûk cafe geçmişle geleceği,yerelle evrenseli buluşturma amacındadır. Bunun için yerel kültürümüzün en önemli öğesi olan danûk ile evrensel kültürün en önemli öğesi kahveyi buluşturuyor. Yerel ve evrensel dekorların en özel haliyle birleştiği geniş ferah cafemizde sevdiklerinizle tatlı muhabbete dalıp canlı müzik dinlerken yöresel yemeklerimizin tadına varabilir zengin içecek çeşitlerimizle güzel ortamın tadını doyasıya yaşayabilirsiniz.

Danuk kafe Batmanda ailenizle, sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla en özel, en güzel anlarınızı paylaşabileceğiniz muhteşem bir ortam sunuyor.Dünya mutfağı,yöresel mutfak,dünya kahve çeşitleri,serpme kahvaltı,tatlı,dondurma çeşitleriyle tüm halkımızın beğenisini kazanacaktır.

Özel günlerinizde rezervasyon imkanlarından faydalanarak unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca toplu kahvaltı,yemek,toplantı hizmetleriyle de her an yanınızda. Sözün yetersiz kaldığı Danuk Kafeyi daha iyi tanımanız için sizi kahve içmeye davet ediyoruz.

Danûk di çanda Kurdan de cihekî girîng digire. Kurd navên danûkê wek danok, danû jî bi kar tînin. Wek sembola zêdebûnê nîşan didin. Em we ji bo xwarinên heremê û vexwarina qehweyên cûr bi cûr vexwendî Danûk Cofeeyê dikin ------------------------------------------------
FİRMAMIZ:Danûk coffee,Danuk coffee,Danuk coffee Batman,Danûk kafe,Batman cafe,Batman kafe,Batman cofee,Batman kahve,Batmanda kahve,Batmanda kahve nerde içilir,Batman en iyi cafe,Batmanda en iyi kafe,Batman cafeleri,Batman kafeleri,Danûk cafe batman,Batmanda Danûk cofee,Batman canlı müzik,Batmanda canlı müzik,Batman müzik cafe,Batman müzik kafe,Batmanda canlı müzik cafe,Batman canlı müzik kafe,Batmanda aile kafesi,Batman aile cafe,Batman öğretmen cafe,Batman doktor cafe,Batman memur cafe,Batman öğrenci cafe,Batman işçi cafe,Batman kaliteli cafe,Batman özel cafe,Batman sevgili cafe,Batman eş cafe,Batmanda kafeler alanında hizmet vermektedir

0 firma favorilere ekledi
Puan 0 / 5 - 0 yorum

Çalışma Saatleri

Hafta İçi08:00 - 18:00
Cumartesi08:00 - 14:00
PazarKapalı

Etiketler

Yorum Yaz

Oyunuz *

Zorunlu alanlar *