BATMAN MUHTAR ADAYLARI 

                               Seçim kazanı kaynadı ,Muhtarlar kıyasıya yarışıyor !

        Batman  yerel seçimlere az bir zaman kala ,gerek belediye ve gerekse de muhtarlık seçimleri için hummalı bir çalışma  başladı. 

Farklı vaatlerle kendi seçmeninin karşısına çıkan muhtar adayları, 31 Mart  2019 Mahalli Yerel Seçimler için  kıyasıya bir çalışma içerisine girdi. 

Tek tek seçmenlerinin kapısını çalıp , kendi vaatlerini anlatan adaylar , bu seçimde de yoğun çalışma temposu içerisine girmiş oldular. 

                             EN DİKKAT ÇEKEN ADAYLAR ; KADINLAR  !

      Batmanda,  31 Mart  2019 Mahalli Yerel Seçimlere yaklaşık bir ay kala , Muhtar adayları da arenada yerlerini aldı . Erkek adaylar çoğunluktayken ,kadın adayların biraz daha çekimser kaldığı gözlemlendi. Her meslekten ve eğitim alanından mezun adaylar var. Bunların arasından en dikkat çekici olan ,tabiki Kadın adaylar ...

Zor şartlar altında ,büyük engelleri aşıp ,kadın kimliğiyle ön plana çıkmak ,zorlukları perçinleyip ,toplum adına bir şeyler yapma kaygısı içerisine giren kadın adaylar sivil toplum örgütlerinden yerel ve ulusal basından destek beklediklerini açıkladılar. 

                     EĞİTİMLİ VE GİRİŞİMCİ BİR ADAY : ŞENAY ÇİFTÇİ 

     Bu yıl yerel seçimlerde kendi semt sakinlerinin yoğun isteği üzerine aday olduğunu açıklayan Batman Şirinevler Mahallesi genç muhtar adayı Şenay ÇİFTÇİ  "  Uzun yıllardır bu mahalledeyim .Mahallenin sorunlarını biliyorum . Aslında dürüst olmak gerekirse ,arkadaşlarımın, ailemin ve gereksede mahalle sakinlerinin kısacası beni tanıyan ve bilen herkesin  , önerisiyle bu işe gönül koydum. Bu süreçte, mahallemizin sorunları ile alakalı geniş bir analiz yaptım  . Güçlü bir kadrom var ,bu yönden kendimi şanslı hissediyorum .Yani inşaallah seçilirsem üyelerimle beraber sırt sırta verip çalışacağız. Bir nevi beyin takımım hazır diyebiliriz. Gönlüm rahat . 5 yıl sonra geriye dönüp baktığımda ; evet, kendi mahalleme   birşeyler yaptık , iyi hizmetler kazandırdık ,diyebileceğime inanıyorum. Belediye ,valilik , emniyet ,iş adamları ,basın mecraları,sivil toplum örgütleri , gereksede diğer resmi ve özel kurumlarla çok sıkı bir bağımız var.Bu ilişkilerimi hizmet için kullanabilirim. Düşünün ; elinizde bir elmas var , fakat yontulmadıktan sonra bir işe yaramaz. Bizlerde inşallah tüm imkanlarımızı kalıcı bir statüye kavuşturma gayreti içerisine gireceğiz.    Şimdiden ,alışılagelmiş klişeleşmiş sözcüklerden müteşekkil cümleler kurup,  vaatler vermek istemiyorum. Sadece dürüst olmak istiyorum. Halkımın önüme sorun koymadan önce,sorunun önüme gelmeden kendim mantıklı ve kalıcı çözümler üretebilecek gücünü kendimde görüyorum. Allahtan hayırlısı diyelim. " diyerek tüm Şirinevler mahallesi semt sakinlerinden destek beklediklerini ifade etti.