İlbaş Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz

Belde Mah. 3230 Sok. İ.M.K.B Belde Ortaokulu Karşısı No:33\A BATMAN Merkez / Batman
Cep Onaylı
Gold
Bugün 2 , Aralık ayında 16 ve toplamda 515 ayrı kişi ziyaret etti.

Tanıtım Videosu

Tüm Yorumlar

İlbaş Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz

Belde Mah. 3230 Sok. İ.M.K.B Belde Ortaokulu Karşısı No:33\A BATMAN

Daire sakinleri açısından sıhhi tesisat nedir?
Evlerimiz içerisinde bulunan lavabolar, duş tekneleri, evyeler, banyo küvetleri, klozetler, giderler, bataryalar başlıca sıhhi tesisat elemanlarındandır.Batmanda tesisatçı, Örneğin sistemin kurulumundan sonra düzenlemelerin kontrolünü sağlamak için musluklar ve muslukların içerisine contalar eklenir.Aslında sık sık yaşadığımız conta sorunları bir sıhhi tesisat problemidir.ve ya klozet musluklarının çalışmaması, giderlerin tıkanması, tesisat borularındaki sızıntılar, evyelerden gelen pis koku, günlük hayatımızda sık sık yaşadığımız irili ufaklı sıhhı tesisat sorunlarındandır.
Sıhhi tesisat nedir sorusuna cevap verirken, dairelerimiz içerisindeki temiz su ve pis su tesisatlarına birkaç soru ile farklı bir açıdan bakalım.
Sıhhi tesisat kurulumunda suyun özellikleri ne olmalıdır?
Sıhhi tesisat kurulumu sırasında alınacak suyun kaynağında aranacak özellikler; suyun sıcaklığının 7 ila 12 derece arasında olması, suyun renksiz ve berrak olması, suyun kokusu ve sertlik derecesinin standartlar içerisinde yer alması, zararlı mikroorganizma ve bakterilerin bulunmaması olarak listelenebilir.
Sıhhi tesisat boruları döşenirken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Sıhhi tesisat boruları döşenirken erişilebilirlik ön plandadır çünkü zamanla kullanıma bağlı olarak arızalarla karşılaşılması durumunda onarılması ve değiştirilmesi için borulara kolayca erişmek önemlidir. Borular döşenirken, özellikle açıkta bulunan boruların işlevini yerine getirmesinin yanında sistemin görselliği de önem taşır. Kullanılan boruların donmasını önlemek için boruların izole edilmesi aranan diğer hususlardandır.Su hızının yüksek olması ya da aniden açılıp kapanması tesisatta basınç dengesizliği yaparak diğer tesisat elemanlarına zorlama veya gürültü çıkararak rahatsızlık yaratabilir. Suda bulunan havanın kolaylıkla dışarı atılabilmesi için eğim sayaçtan yukarı doğru olmalıdır.
Açıkta duran boruları duvara sabitlemek için askılar ve kelepçeler kullanılır. Bu askı ve kelepçeler borulara uygun boyutlarda ve uygun malzemeden yapılmış olmalıdır. Zamanla boruların zarar görmemesi için borular macun veya köpük gibi yumuşak malzemelerle doldurulmalıdır.
İnsan sağlığı açısından sıhhi tesisat nedir?
Tesisat sistemi kurulurken pis suyun atılma şekli oldukça önem arz eder. Batmanda tesisatçı,ilbaş sıhhi tesisat,İnsan sağlığına zararlı olan bu suların şehir kanalizasyonuna, şehir kanalizasyonlarının bulunmadığı yerlerde ise süzme veya çökertme çukurlarına atılması gerekir. Pis suların kokusunun ve gazının sağlıklı bir biçimde dışarıya taşınmasına, boruların böceklerle temas etmemesine, sızdırmaz olmasına, çabuk kırılmayan ve dayanaklı olmasına dikkat edilmelidir.
Yukarıda kısaca detaylandırılan kriterlerden bir tanesinin bile ihmal edilmesi, çok ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.
Sıhhi tesisatın uzun ömürlü olması için yapmamız gerekenler nelerdir?
Öncelikle sistemin kurulumu aşamasında gereken özen ve önemin gösterilmemesi, ileride birçok tesisat problemini beraberinde getirmektedir. Standartlara uygun parçalar kullanılsa bile döşeme esnasındaki hatalar kalıcı problemlere yol açabilir.
Öte yandan birçok tesisat tamirat esnasında ciddi biçimde hasar almaktadır. Tamirat işlerinin uzman kadrolar tarafından yapılması sıhhi tesisat sisteminin ömrünü uzatan başlıca etkenlerdendir.
Bununla birlikte giderlere yabancı maddelerin atılması, bilinçsiz kimyasal kullanımı, tesisatın sonradan değiştirilmesi gibi kullanım hataları sıhhi tesisat sistemlerine en çok zarar veren etmenlerdendir.
Şunu hatırlatmakta fayda görüyoruz. Sıhhi tesisat problemleri çoğu zaman sağlığınızı doğrudan etkiler. Problemlerin çözümünde profesyonel bir ekip tercih etmeniz maliyetlerinizi azaltır, sorunların kesin olarak giderilmesinde sizlere zaman kazandırır.
Daireniz içerisindeki sıhhi tesisatlarda sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarla karşılaştığınızda, Batmanda tesisatçı ilbaş sıhhi tesisat güvencesiyle size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.
FİRMANIN FAALİYET GÖSTERDİĞİ ALANLAR: Batmanda doğalgaz,Batmanda tesisatçı,Batmanda kale yetkili servisi,Batmanda duşa kabin ve banyo küvetleri,Batmanda duş kabini,Batmanda sıhhi tesisatçı,Siirtte tesisat,Beşiride tesisat,Kozlukta tesisat,Sasonda tesisat,Hasankeyfte tesisat,Kozlukta tesisat,Mardinde tesisat,Midyatta tesisat,Nusaybinde tesisat,Diyarbakırda tesisat,Licede tesisat,Kulpta tesisat,Hazroda tesisat,Hanide tesisat,Vanda tesisat,Bitliste tesisat,Elazığda tesisat,Madende tesisat,Şırnakta tesisat,Hakkaride tesisat,Muşta tesisat,Ağrıda tesisat,Iğdırda tesisat,Mardinde duşa kabin ve banyo küvetleri,Midyatta duşa kabin ve banyo küvetleri,Nusaybinde duşa kabin ve banyo küvetleri,Kızıltepede duşa kabin ve banyo küvetleri,Diyarbalkırda duşa kabin ve banyo küvetleri,Licede duşa kabin ve banyo küvetleri,Kulpta duşa kabin ve banyo küvetleri,Hazroda duşa kabin ve banyo küvetleri,Hanide duşa kabin ve banyo küvetleri,Elazığda duşa kabin ve banyo küvetleri,Madende duşa kabin ve banyo küvetleri,Malatyada duşa kabin ve banyo küvetleri,Erzurumda duşa kabin ve banyo küvetleri,Kayseride duşa kabin ve banyo küvetleri,Muşta duşa kabin ve banyo küvetleri,Vanda duşa kabin ve banyo küvetleri,Bitliste duşa kabin ve banyo küvetleri,Mardinde kale yetkili servisi,Nusaybinde kale yetkili servisi,Kızıltepede kale yetkili servisi,Siirtte kale yetkili servisi,Eruhta kale yetkili servisi,Vanda kale yetkili servisi,Bitliste kale yetkili servisi,Elazığda kale yetkili servisi,Malatyada kale yetkili servisi,Erzurumda kale yetkili servisi,Elazığda kale yetkili servisi,Madende kale yetkili servisi

0 firma favorilere ekledi
Puan 0 / 5 - 0 yorum

Çalışma Saatleri

Hafta İçi08:00 - 18:00
Cumartesi08:00 - 14:00
PazarKapalı

Etiketler

Yorum Yaz

Oyunuz *

Zorunlu alanlar *